Az iskola címere és zászlója PDF Nyomtat Email
Írta: Rendszergazda
2009 augusztus 28. (péntek) 20:46

Az iskola címere ún. „címeres pecsét”. A pecsét körirata:

*GRÓF BATTHYÁNY LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA* SZABADBATTYÁN*

A címerünk tervezője, készítője Szászi József középiskolai tanár, megyei szaktanácsadó volt.

A pecsét veres mezejében egy tárcsapajzs látható. A pajzs osztatlan kék mezejében: zöld talajon egy fehér színű, veres tetejű torony látható. A pillérekkel támasztott torony a szabadbattyáni „Kula torony” valósághű ábrázolása. A torony csúcsán egy nemzeti színű zászló lobog. Felette jobbról egy emberarcú arany félhold, balra egy hatágú arany csillag lebeg. Az arany félhold a török megszállást, az arany csillag a magyarok hősiességét jelképezi. A torony alatt a zöld talajt egy vízszintes, fehér pólya szeli ketté, amely Sárvizet jelképezi.

Az iskola zászlaja hosszában osztott, színei kék-veres, amely a község zászlaját ismétli.

Az iskola zászlajának és címerének átadására, felszentelésére a 2004. augusztus 29-i tanévnyitó ünnepélyen került sor.

Az iskola címere ún. „címeres pecsét”. A pecsét körirata:

*GRÓF BATTHYÁNY LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA* SZABADBATTYÁN*

Utolsó frissítés: 2009 augusztus 30. (vasárnap) 17:19